כל מי שעומד לפני נסיעה לחו"ל מתלבט מה לקנות בדיוטי פרי. האם לבחור במוצרים הקלאסיים (אלכוהול, בשמים או מכשירי חשמל), האם לשדרג המלתחה ומה לגבי מוסיקה או אוכל? ובכן, מתחמי דיוטי פרי בכל העולם עברו בשנים האחרונות מהפכה של ממש. מבחר המוצרים עצום והמחירים מספקים תחרות לא רעה גם לרכישות באינטרנט שנחשבות למתמודד העיקרי של הדיוטי. בכתבה הבאה נבין קצת יותר מדוע כדאי לקנות בדיוטי פרי ומהם המוצרים שעליכם לבחור. שנתחיל?

דיוטי פרי – איך זה עובד?

לפני שאתם שולפים את כרטיס האשראי או מכינים "רשימת משאלות", כדאי להבין איך בעצם הדיוטי פרי עובד. זאת מן הטעם הפשוט שבכל דיוטי פרי בעולם יש מוצרים אטרקטיביים באופן ספציפי למקום. העיקרון הוא שמחירי המוצרים מותאמים למיסים שנגבים מהצרכנים במדינת המדוברת. כלומר, אם במקום מסוים המס המקומי על אלכוהול הוא איננו גבוה, אך המס על מוצרי חשמל מרקיע שחקים, הידיעה הזו יכולה להשפיע על הרגלי הצריכה שלכם בנמל התעופה. אז מה עושים? פשוט מבררים. בלחיצת כפתור ובאמצעות האינטרנט, קצת לפני הטיסה ואפילו כשהגעתם לנמל התעופה, תוכלו לברר מהם המוצרים המקומיים שהמס עליהם מחוץ לשערי הטרמינל הוא גבוה במידה ניכרת. אם תעשו זאת (לא מסובך בכלל) תוכלו לעקוף את תשלום המס המקומי וליהנות ממוצרים במחירים אטרקטיביים. במידה שאתם עומדים בפני כמה טיסות בקרוב, ואפילו אם אתם במסגרת נסיעה עם כמה נקודות עצירה (קונקשיין), מומלץ להשוות אלמנטים מיסויים מבעוד מועד. מיותר לציין כי ישנם מוצרים שחלים עליהם היבטי מיסוי כמעט ברמה הגלובלית. רובם משתייכים לקטגוריות של מוצרי טבק ואלכוהול אשר מדינות בדרך כלל נוטות להטיל עליהם מיסים כבדים (מתוך תפיסות חברתיות וכדומה). טכניקה נוספת לייעל את הקניות בדיוטי פרי היא לרכוש פחות מוצרים שמיוצרים במדינת היעד שכן מחיריהם של אלה יהיו לרוב נמוכים יותר מחוץ לשדה התעופה. דוגמה לכך היא כמובן שוקולדים שוויצריים בדיוטי פרי של ציריך.

ועכשיו עוד שלושה כללי אצבע

יש גבול – בכל דיוטי פרי יש הגבלה על כמות המוצרים שניתן לרכוש בהנחה. רכישת מוצרים מעבר להגבלות הללו עלולה להביא לחיוב במס רגיל. במתמחי דיוטי פרי ובחנויות תוכלו למצוא שלטים שמסבירים לגבי ההגבלות הללו וחשוב להיצמד אליהן. השפעת שער החליפין – כאשר אתם מבצעים רכישות בדיוטי פרי אתם יכולים לקנות במטבע המקומי או במטבעות בינלאומיים כמו יורו ודולרים. שערי החליפין משפיעים מאד על האטרקטיביות של הקנייה אז כדאי לעשות בדיקה מקדימה בנושא. כידוע, שערי חליפין – בהתאם לשמם – מתחלפים כל הזמן. לא הכל מציאה – למרות שזה נראה כך, ולמרות התפיסה הרווחת, לא כל המוצרים בדיוטי פרי זולים באופן משמעותי ביחס למקומות אחרים. אם המחיר נראה לכם גבוה ייתכן בהחלט שיש דברים בגו.

הירשמו למועדון החברים שלנו וזכו בהטבות בלעדיות

הטבות ומבצעים לחברי מועדון