מתחמי דיוטי פרי הפכו זה מכבר לקניונים משובחים. מגוון המוצרים הרחב שזמין עבור הנוסעים לצד המחירים האטרקטיביים הופך את הביקור בדיוטי פרי לחוויית קניות של ממש. כך גם לגבי מוצרי חשמל כגון טלוויזיות, מחשבים, טלפונים חכמים, טאבלטים, מערכות קולנוע, מקרנים, מיקסרים, רובוטים לניקוי הבית ועוד. 
 
ברכישת מוצרי חשמל בדיוטי פרי מומלץ תמיד לבדוק האם המחירים שמוצעים בנמל התעופה הם אכן המחירים הטובים ביותר בשוק. אפשר לעשות זאת על ידי סקר שוק מקדים ולהיעזר כמובן באתרי מכירות באינטרנט שמאפשרים להשוות מחירים בלחיצת כפתור בלבד (ומאתגרים חנויות במתחמי דיוטי פרי).  
 

סקר שוק אמיתי

אם אתם מתכננים לשלב בנסיעה הקרובה לחו"ל קנייה של מכשיר חשמל כזה או אחר בדיוטי פרי כדאי להתחיל מבעוד מועד עם סקר שוק. היות שזמנכם בדיוטי פרי הוא בדרך כלל קצוב ולפעמים מדובר על שעות בודדות בלבד, ככל שתהיו מוכנים יותר כך הקנייה תהיה חכמה יותר. 
 
לדוגמה, אם אתם רוצים לקנות טלוויזיה חדשה לבית רצוי לבצע בדיקות מראש לגבי מוצרים בתחום. בין אם על ידי סקר שוק מקדים בחנויות של מוצרי חשמל שלא נמצאות בשדה התעופה ובין אם על ידי מחקר באינטרנט במדריכים אינפורמטיביים. רק כך תוכלו לדעת את טווח המחירים המתאים לכם בקורלציה למטרות המוצר. מומלץ אפילו להגיע לדיוטי פרי שאתם מצוידים ברשימה שהכנתם מראש לגבי פרמטרים, עלויות וכדומה. 
 

השוואת מחירים בין דיוטי פרי אחד לאחר

לצד הבדיקה המקדימה לפני ההגעה לדיוטי פרי לגבי המכשיר החשמלי שבו אתם מעוניינים חשוב לזכור שבמהלך הנסיעה תעברו בכמה מתחמי דיוטי פרי (שניים לפחות). היות שחוקי המיסוי על מוצרי חשמל משתנים ממדינה למדינה, והיות שעלויות של מוצרי חשמל אף הן אינן זהות בכל העולם, יש לבדוק באיזה דיוטי פרי רצוי לרכוש את המוצר. במיוחד אם באחת המדינות שאליהן אתם מגיעים מייצרים מוצרי חשמל מהמותג הרלבנטי. 
 

שימו לב למיסוי

כל מדינה מגבילה את היקף המוצרים שניתן להכניס לתחומה ללא חיוב במכס. לעתים עד כדי כך שניסיון להעביר טובין דרך מסוף המכס מעל למכסה המותרת לא יביא רק לתשלום הפער אלא אפילו לקנס משמעותי. לסוגיה זו חשוב לשים לב ביתר שאת בכל הנוגע לרכישת מוצרי חשמל במתחמי דיוטי פרי. הן משום שמוצרי חשמל נמכרים בעלויות ש"מגרדות" את גבול המיסוי והן משום שאלה לרוב מוצרים שהקונה מעוניין להחזיר אותם למדינת המקור (שלא כמו אלכוהול שיכול להיות בשימוש בטיול). חוקי המיסוי משתנים ממדינה למדינה ויש לבדוק את הנושא בכדי למנוע תקלות ואי-נעימויות. 

הירשמו למועדון החברים שלנו וזכו בהטבות בלעדיות

הטבות ומבצעים לחברי מועדון