אחד האזורים הפופולריים והאטרקטיביים ביותר במתחמי דיוטי פרי הוא האזור שבו מוצעים למכירה מותגי אלכוהול שונים. חלקם בייצור מקומי וחלקם בייבוא. רכישת אלכוהול בדיוטי פרי היא בדרך כלל עסקה משתלמת שכן ברוב המדינות אלכוהול "סופג" מיסוי גבוה מאד מבחינת מכס. 
 
בדיוק משום כך כשאתם נוסעים לחו"ל זו הזדמנות לא רעה להצטייד בבקבוק וויסקי משובח או בליקר שיעורר את החושים. עם זאת ישנם כמה דברים שכדאי לדעת לפני שאתם שולפים את הארנק וקונים יין או כל מוצר אלכוהולי אחר. 
 

אלכוהול שמיוצר במדינה או אלכוהול מחו"ל?

אלכוהול מקיף מגוון רחב של פרודוקטים המיוצרים בכל העולם ולעתים לפי סטנדרטים וחוקים מקומיים. למשל, קוניאק ניתן לייצר רק בחבל קוניאק בצרפת, טקילה תהיה טקילה במקסיקו בלבד ווויסקי אירי – טוב, הבנתם את המסר. 
 
כשאתם מגיעים למתחם דיוטי פרי במדינה שמתמחה בייצור אלכוהול כזה או אחר לעתים תוכלו לרכוש את המוצרים במחירים אטרקטיביים במדינה עצמה. כלומר, וויסקי אירי במבשלת וויסקי או אפילו בחנויות אלכוהול מקומיות בדבלין. במילים אחרות, למרות ההנחות של הדיוטי פרי לא בטוח שהאלכוהול הספציפי שבו אתם חושקים זמין עבורכם במחיר הטוב ביותר בנמל התעופה. 
 
עם זאת, ברור כי במדינות רבות מבקשים לקדם את המוצרים המקומיים כך שבדרך כלל רכישת אלכוהול ממותגים בייצור מקומי תהיה אטרקטיבית גם במתחמי דיוטי פרי. מדינות אלה רואות באזורי הקניות בנמל התעופה הזדמנות לשלוח את הנוסעים עם מזכרת מהפולקלור האלכוהולי המקומי ואתם המרוויחים העיקריים. אולם, גם כשמוצר מזוהה עם מדינה מסוימת אין זה אומר בהכרח שהוא יהיה זול יותר ב"בסיס האם". מה שבטוח הוא שבדיקה מקדימה תוכל לחסוך עלויות. 
 

מיסוי

מיסוי על אלכוהול משתנה ממקום למקום. אם אתם עומדים לעבור כמה מתחמי דיוטי פרי כדאי לערוך השוואה לגבי היבטי מיסוי ביעדים השונים. 
 

הגבלה על אלכוהול

הכנסת אלכוהול למדינה יכולה במקרים רבים להיות מוגבלת. למשל, ישנן מדינות שמותר להכניס אליהן מוצרי אלכוהול ללא מכס עד היקף של ליטר, שני בקבוקי יין וכדומה. אל תזלזלו בהגבלות הללו שכן אם תנסו לעבור את המכס עם מוצרי אלכוהול בהיקף גדול מהמותר תאלצו לשלם גם את הפער וגם קנס. קנס שעלול להיות משמעותי ולהפוך את הקנייה ללא כדאית בלשון המעטה. 
 
כשאתם מתכננים לרכוש מוצרי אלכוהול בדיוטי פרי בדקו היטב כמה אלכוהול מותר לכם להכניס. אל תתביישו לשאול את המוכרים בחנות בנמל התעופה בכדי להיות בטוחים לחלוטין שאתם פועלים כחוק. 

הירשמו למועדון החברים שלנו וזכו בהטבות בלעדיות

הטבות ומבצעים לחברי מועדון